Wydajemy książki dla dzieci i rodziców.

Ułatwiamy rodzicielstwo przez rzetelne i proste książki, oparte na naturalnej, holistycznej wizji człowieka. Wydajemy również piękne, rozwojowe książki dla dzieci.

Od ponad 15 lat zmieniamy polskie rodzicielstwo. Jesteśmy twórcami jednego z najpopularniejszych czasopism online dla rodziców dziecisawazne.pl oraz największej w Polsce niezależnej księgarni dla dzieci i rodziców natuli.pl.

Naszym najbardziej rozpoznawalnym produktem jest Seria Rodzicielska. Są to poradniki pierwszego wyboru, które przywracają rodzicom wiarę we własne kompetencje i dają narzędzia ułatwiające codzienne życie. Ich autorami są wyjątkowi specjaliści, którzy piszą teksty uniwersalne, a równocześnie odpowiadające polskiej rzeczywistości.

 

Nasze ważne książki dla rodziców to także:

Cud rodzicielstwa – Autor wyróżnia siedem niewypowiedzianych próśb dzieci do rodziców. Są to pragnienia uniwersalne, stanowiące podstawę egzystencji człowieka. Dlaczego rezygnujemy z nich w procesie wychowania na rzecz przekonań i społecznej poprawności? Wróćmy do źródła. Stwórzmy nowy początek wraz z powołanym przez nas życiem.

Życie seksualne rodziców – Rodzicielstwo najczęściej z impetem wchodzi nam do łóżka. Stajemy się bardziej rodzicami niż partnerami. Bliskość i intymność muszą ustąpić lub poczekać, aż dzieci podrosną. Tak często o tym myślimy… Autorzy książki pokazują, że nie musi tak być. Że bycie w prawdziwie czułym, intymnym związku to nie plan emerytalny! Związek, który tworzysz, jest projektem twojego życia – bliska relacja z partnerem czy partnerką to jedna z najpiękniejszych rzeczy na świecie, a podstawowym narzędziem, które pozwoli ją rozwijać, jest rozmowa. Intymne spotkanie.

Seria Edukacyjna – Najważniejszym celem edukacji jest rozwój dziecka. Często zapominają o tym i nauczyciele, i rodzice, ekscytując się świadectwem z paskiem, czy przygnębiając kolejną jedynką. Tymczasem musimy pamiętać, że przyznawane oceny mogą, choć wcale nie muszą, być wskaźnikiem rozwoju dziecka. Ocenianie, nagradzanie i karanie uczniów sprawia, że próbują się oni dopasować jedynie do utartych standardów – nie wychodzą z własnymi propozycjami, nie eksperymentują, nie bawią się nauką. A szkoda, bo właśnie taki sposób zdobywania wiedzy jest dla dziecka najkorzystniejszy. Sprzyja zapamiętywaniu informacji i nabywaniu nowych umiejętności, uczy również kreatywności krytycznego myślenia.

 

Natuli, to także piękne książki dla dzieci stworzone z misją.

Seria Niegrzeczne Książeczki

Opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie

potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Wierszyki

Bliskościowa seria ze współczesną poezją dla dzieci i rodziców. Klasyczne, rymowane wiersze, wyliczanki, zabawy paluszkowe, mizianki, gry językowe i utwory pozwalające na wyciszenie i radość z bycia razem.

Seria o Niuniusiu

Historyjki obrazkowe dla najmłodszych, których bohaterami są urocza świnka i jej rodzice. Pełne humoru opowieści o codzienności, które dają wytchnienie, służą oswojeniu lęków i ułatwiają radzenie sobie z trudnymi emocjami.

Książeczki kontrastowe

Proste i zabawne książeczki kontrastowe, które stymulują rozwój i naturalną ciekawość dziecka.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera