ZESTAW NAGŁOŚNIENIOWY DO KLASY SZKOLNEJ

W skład zestawu nagłośnieniowego wchodzą*:
– odbiornik z jednym mikrofonem bezprzewodowym,
– aktywny system nagłośnieniowy: para głośników ze wzmacniaczem mocy, regulacją wzmocnienia i korektorem parametrycznym.

Bezpośrednio do głośników można podłączyć mikrofon i liniowe źródła dźwięku (np. komputer, telewizor).

Mikrofony bezprzewodowe Relacart UR-230S to produkty wysokiej jakości w bardzo konkurencyjnej cenie, co czyni je bardzo atrakcyjną propozycją na rynku. Metalowa, pancerna wręcz konstrukcja, automatyczne skanowanie wolnej od zakłóceń częstotliwości jak też bezprzewodowa synchronizacja są dodatkowymi atutami. Seria UR-230 wyposażona jest w menu w języku polskim, co jest unikalną cechą na rynku. Bezpieczne pasmo pracy wolne od LTE!
DSP6608 jest aktywnym systemem nagłośnieniowym składającym się z pary głośników: aktywnego i pasywnego o mocy 2 x 40W.
Urządzenie wyposażone jest w 2 rodzaje wejść mikrofonowych, wejście liniowe oraz wejście priorytetowe. Pozwala to na możliwość lokalnego nadawania i prostą konfigurację.

*Każdy zestaw może być indywidualnie dostosowany do potrzeb danej szkoły.

 

 

ZESTAW FM Z PĘTLĄ INDUKCYJNĄ DO SALI LEKCYJNEJ

W skład zestawu wchodzą:
– nadajnik z mikrofonem krawatowym dla nauczyciela,
– odbiornik z indywidualną pętlą indukcyjną dla ucznia
– ładowarki.

 

System w wyraźny sposób pomaga uczniom korzystającym z aparatów słuchowych lub implantów ślimakowych w zrozumieniu przekazywanych treści. Nauczyciel może swobodnie przemieszczać się do klasie, bez obawy, że mikrofon nie złapie jego głosu, a uczeń korzystający z odbiornika czegoś nie usłyszy.

Wbudowane akumulatory pozwalają na swobodne korzystanie z zestawu podczas całego dnia lekcyjnego.

Zestaw można rozszerzyć o kolejne odbiorniki, które mogą wspomagać większą ilość uczniów.

Zestaw z podłączonymi słuchawkami do odbiornika może być również wykorzystywany w pracy z uczniami, którzy mają problemy z koncentracją.

 

 

 

 

 

 

PRZENOŚNA PĘTLA INDUKCYJNA DO SEKRETARIATU / GABINETÓW

Przenośna pętla indukcyjna jest wszechstronnym rozwiązaniem wspomagania słyszenia w miejscach niepozwalających na instalację pętli stacjonarnej.
Urządzenie w zależności od potrzeb może być przenoszone pomiędzy różnymi lokalizacjami.

Przenośna pętla indukcyjna przeznaczona jest do komunikacji między dwoma osobami, spełniając założenia programu Dostępność+.

Urządzenie jest wykonane z wytrzymałego tworzywa ABS, które zapewnia najlepszą ochronę przed uszkodzeniem zintegrowanej jednostki sterującej. Zestaw zawiera mikrofon, wzmacniacz, antenę pętli słuchowej oraz system akumulatorów. Wyposażona jest w czytelny wskaźnik LED informujący o statusie pracy oraz zasilaniu.

Dużym atutem przenośnej pętli jest automatyczna kontrola wzmocnienia. Dodatkowe funkcje takie jak kompresor i bramka szumów sprawiają, że model IL-PL20-2 jest urządzeniem całkowicie niezależnym i w pełni funkcjonalnym. Zaawansowana technologia oraz ponad 50-letnie doświadczenie producenta gwarantują niezawodne działanie pętli nawet w trudnych warunkach.

 

 

 

 

PRZENOŚNY GŁOŚNIK Z MIKROFONEM

LiveStar SB12 to idealne rozwiązanie, gdy zachodzi potrzeba nagłośnienia wydarzenia mającego miejsce zarówno w budynku jak i na zewnątrz szkoły. Głośnik ma wbudowany akumulator, w związku z czym może pracować w miejscu, gdzie nie ma dostępu do zasilania. Do zestawu dołączony jest bezprzewodowy mikrofon z korekcją barwy dla osoby przemawiającej i pilot do sterowania umożliwiający łatwą obsługę.

W głośniku można odtwarzać dźwięk z zewnętrznych źródeł takich jak: instrument, laptop, radio FM, Bluetooth, USB/SD.

 

 

 

 

ZESTAW NAGŁOŚNIENIA BOISKA / HALI SPORTOWEJ

Prosty system nagłośnienia boiska (lub małego stadionu) szkolnego pozwoli realizować imprezy sportowe z komentarzem na żywo, a także odtwarzać muzykę, na przykład dopingującą do gry i kibicowania. Zestaw sprawdzi się również w halach sportowych.

Zastosowany mikser TopPro MXi.12 jest prosty w obsłudze i pozwala, w razie potrzeby, na dołączenie innych źródeł typu Laptop. Odtwarzacz MAG2107C pozwala na odtwarzanie z płyt CD, plików MP3 z pendrive lub karty pamięci, a także umożliwia przesyłanie muzyki z wykorzystaniem komunikacji Bluetooth. Zestaw mikrofonów doręcznych z odbiornikiem Relacart UR-270D umożliwia użycie nadajników w dowolnym miejscu dzięki wbudowanemu eliminatorowi sprzężeń. Mikrofony bezprzewodowe Relacart to produkty wysokiej jakości; metalowa, pancerna wręcz konstrukcja, automatyczne skanowanie wolnej od zakłóceń częstotliwości jak też bezprzewodowa synchronizacja są dodatkowymi atutami.

Wzmacniacz DA4250 zapewnia odpowiedni zapas mocy, a wykorzystanie linii 100V pozwala na przesłanie dźwięku na duże odległości.

Zastosowane źródło dźwięku to wysokiej jakości głośniki tubowe DSP3010H. Ich kompaktowa konstrukcja ułatwia montaż zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Są wysoce odporne na warunki atmosferyczne, doskonale nadają się do nagłaśniania dużych powierzchni, takich jak obiekty sportowe, parki rozrywki, stadiony. Dzięki wytrzymałej obudowie wykonanej z włókna szklanego nie ulegną uszkodzeniu przez długie lata.

 

SYSTEM RADIOWĘZŁOWY

Tradycyjne pojęcie „radiowęzła” kojarzy się z głośnikami w klasach i na korytarzach, mikrofonem… i to wszystko. Systemy audio Bodet są o wiele bardziej rozbudowane niż można by przypuszczać.

Cyfrowy system rozgłoszeniowy dla szkoły zapewnia możliwość nadawania komunikatów głosowych do dowolnie wybranych stref – np. poszczególnych klas czy szkolnego boiska. Umożliwia również tworzenie szczegółowych harmonogramów dzwonków z uwzględnieniem między innymi dni wolnych, świąt itp. Do harmonogramu można też dodać emisję nagranych wcześniej komunikatów i zaplanować ich odtwarzanie w dowolnie wybranych strefach. Jeden lub więcej pulpitów mikrofonowych systemu Bodet Harmonys pozwala na natychmiastowe nadanie komunikatu, jak również nagranie i odtworzenie treści jednym przyciskiem w dowolnym momencie. Szeroka gama dostępnych głośników sufitowych i ściennych umożliwia ich dopasowanie do każdej przestrzeni, również na zewnątrz. Dostępne wizualne sygnalizatory wpierają osoby niedosłyszące, umożliwiają ogłoszenie „cichego alarmu”, a głośnik sieciowy Harmonys Trio, dzięki zintegrowanemu wyświetlaczowi LED pozwala na wyświetlenie dowolnej wybranej treści w dowolnym momencie lub zgodnie z harmonogramem. System umożliwia łatwą integrację z pętlami induktofonicznymi i realizację programów typu Dostępność Plus. Rozbudowa systemu o kolejne urządzenia jest prosta, a możliwość uzupełnienia np. o zsynchronizowane zegary – warta uwagi.

 

Przenośny zestaw nagłośnienia na salę sportową

Przenośny zestaw przeznaczony jest do nagłaśniania mówcy oraz odtwarzania muzyki na apelach, imprezach szkolnych, konferencjach, spotkaniach itp.

W skład zestawu wchodzą:
– 2 głośniki aktywne ze statywami
– 1 głośnik basowy aktywny
– 1 bezprzewodowy odbiornik z dwoma mikrofonami*
– mikser audio
– niezbędne okablowanie

Zestaw jest prosty w obsłudze. Mikser audio daje możliwość podpięcia do niego np.: instrumentów, laptopa oraz dodatkowych mikrofonów. Regulacja głośności i korekcja barwy dla każdego źródła odbywa się osobno dla każdego kanału.

 

*Ilość i rodzaj mikrofonów może być dobrana zgodnie z potrzebami szkoły.

O NAS

Już od ponad piętnastu lat Akustyk.pl świadczy klientom prywatnym i firmowym różnego rodzaju usługi z zakresu urządzeń i systemów nagłośnieniowych oraz audiowizualnych. Od dawna aktywnie interesujemy się muzyką, realizacją dźwięku oraz budową urządzeń elektroakustycznych. Doświadczenie i umiejętności, które zdobyliśmy na przestrzeni wielu lat na różnych obszarach w branży audio-wideo sprawia, że dzisiaj naszym klientom możemy zaoferować szeroką gamę urządzeń.

Obecnie oferujemy specjalistyczne doradztwo na etapie projektowania systemów nagłośnieniowych, a także profesjonalne i terminowe dostawy. Dodatkowo instalujemy i uruchamiamy dostarczone urządzenia, przeprowadzamy szkolenia oraz oferujemy kompleksową obsługę serwisową.

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera