Wydawnictwo Zielona Sowa istnieje na rynku wydawniczym od 1995 roku. Ten czas pozwolił nam na zdobycie cennego doświadczenia oraz zbudowanie stabilnej, niezależnej firmy z bogatą ofertą wydawniczą dla dzieci i młodzieży.

Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom naszych czytelników: nasze tytuły są dostępne zarówno w formie tradycyjnej – papierowej – jak również jako e-booki czy audiobooki.

Jesteśmy dumni z naszych książek i gier. Nasze publikacje są też doceniane, wyróżniane i nagradzane w wielu prestiżowych konkursach, takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Nagroda Literacka m.st. Warszawy, konkurs „Słoneczniki”, Nagrody „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI”. Tutaj znajdziecie wszystkie nasze nagrodzone książki oraz gry. Nie sposób nie wspomnieć o powieści Mirabelka Cezarego Harasimowicza z ilustracjami Marty Kurczewskiej. Książka ta, wydana w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, wciąż zyskuje uznanie nowych czytelników. Zdobyła aż siedem nominacji, wyróżnień i nagród. W pełni zasłużenie.

Zielona Sowa to wydawnictwo dla dzieci i młodzieży, w którym pracują ludzie pełni pasji, ciekawi świata, a przede wszystkim zaprzyjaźnieni z czytelnikami.
Staramy się, żeby nasze książki były nie tylko ciekawe i wciągające, lecz także wartościowe i pięknie wydane.
Nasze wydawnictwo to nie tylko książki, ale też gry – rodzinne, towarzyskie oraz edukacyjne. Nasza przygoda z grami rozpoczęła się w 2014 roku. Wydaliśmy już ponad sto tytułów. Cieszymy się, bo nasze gry są obecne podczas festiwali gier planszowych i innych wydarzeń.

Z roku na rok rośniemy w siłę. Z roku na rok lista naszych Autorów się wydłuża. To kolejny powód do dumy.

 

Newsletter
close slider

Zapisz się do newslettera